“Як Ви? Як здоров’я? Гарно у вас тут, але боляче дивитися на руйнування. Ми волонтери. В нас є лікар і психологи”, – приблизно так починався діалог фахівців проекту Психологи на війні з місцевим населенням Іванкова.
Надзвичайно продуктивно попрацювали у п’ятницю й суботу на базі нашого ЦСПР та навіть з перехожими на вулиці. Намагалися всім приділити увагу, вислухати, допомогти, порекомендувати методи подальшої самодопомоги.
Два дні поспіль надавали первинну психологічну та терапевтичну допомогу, консультації педіатра та реабілітолога.
Провели ряд тренінгів для психологів та соціальних педагогів району з “Профілактики посттравматичного стресового розладу” та “Методів арт-терапії у роботі зі стресом, страхами, агресією”.
Надали найнеобхіднішу інформацію та підтримку у теплому колі спілкування для членів родин військовослужбовців.
Поки діти з психологом займалися глинотерапією, підлітки спілкувалися з сексологом на актуальну для них тему “Сексуальна освіта підлітків. Безпека реальна та віртуальна”.
Фахівці центру “Довір’я” теж мали можливість повчитися у колег та поспілкуватися в інтервізійній групі.
Приємним подарунком від керівника проекту “Психологи на війні”, доктора психологічних наук, професора Валерія Дорожкіна була його книга “Червона квітка: повість воєнного часу”, видана наприкінці 2022 року. З авторгафом! Художня повість настільки проникливо розповідає про події початку війни, а передовсім про проживання їх людьми, яких російське вторгнення застало в Києві й змусило оселитися разом у будинку в передмісті, що, читаючи, мимоволі дивуєшся впізнаваності пережитого (реально чи віртуально) неповний рік тому. Але коли автор ще й професор психології і психотерапевт, то персонажі повісті виписані майстерно й уміло саме в цій площині.
Дякуємо «Психологам на війні» за плідну співпрацю. Разом до Перемоги!